Fotogalerie

/album/fotogalerie53/a79-jpg1/
/album/fotogalerie53/a80-jpg/
/album/fotogalerie53/a81-jpg/

Poloha na mapě

Bohdašín

Bohdašín je nevelká obec, položená v malebném podhůří Orlických hor, při silnici vedoucí z Dobrušky na Nový Hrádek.

Bohdašín

       

Zdroj: panoramio.com

Bohatí pánové

Obec Bohdašín má polohu s úctyhodnými 480 metry nad mořem. Na panství se střídali bohatí pánové jako třeba Trčkové z Lípy. Později přešla obec pod panství Opočno. Stejně jako v okolních obcích se tu dolovala železná ruda a všude se stavěly menší či větší hamry na zpracování železa.

 

Co najdete v okolí

Z Bohdašína můžete vyrazit na mnoho výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí. Můžete navštívit poutní místo Rokole, Olešnici v Orlických horách, zámek v Novém Městě nad Metují, roubený kostelík ve Slavoňově, zříceninu hradu Frymburk u Nového Hrádku, město Dobrušku či příjemné koupaliště v Bystrém.

 

Tip na výlet

Projeďte si údolí Bačetínského potoka na kole. Na cyklotrase, která vás zavede do Nového Města nad Metují nebo třeba do Slavoňova. Na této nenáročné trase ujedete 26 km. Více informací o trase Z Janova přes Nové Město nad Metují.

Vyhledávání

Kontakt

Region Orlické hory Pondělí - pátek, neděle:
08:00 - 19:00
+420 491 005 805
+420 608 608 677

Sněhové zpravodajství

 

Deštné 80 cm
Říčky 100 cm
Čenkovice 40 cm

 

Všechny lyžařské areály

Certifikáty a ocenění

 

Doporučujeme

Poznejte tajuplný kout pískovových skal České Švýcarsko a vyberte si ubytování v obci Hřensko, vyražte na tůru pěšky nebo v zimě na běžkách a vyberte si z nabídky ubytování v Bedřichově v Jizerských horách nebo probádejte kouzelná skalní města Adršpach na Broumovsku. Nezapomeňte navštívit také naše nejvyšší pohoří Krkonoše. Rezervujte si ubytování Janské lázně a okolí, ideální výchozí místo pro Vaše výlety.